prodejno exterPozdně barokní budova ve dvorním traktu Ruční papírny pochází z období druhé poloviny 18.století. O jejím původním účelu se nedochovaly písemné zprávy; s největší pravděpodobností byla postavena a sloužila jako reprezentační obchodní sklad papírnickému mistru Matyáši Wernerovi mladšímu (+1798), jenž provozoval výnosný dálkový obchod s ručním papírem.
I když poněkud strohá, avšak ojediněle zachovalá barokní architektura bez pozdějších přestaveb s původní konstrukcí dvoupatrového krovuu sloužila v novodobé historii manufaktury jako třídírna – úpravna papíru. V letech 1948 - 1996 budova sloužila jako sklad provozního materiálu. Roku 2001 byla započata v celém objektu rozsáhlá sanace základů a zdiva budovy napadených dřevomorkou, dokončená pak v roce 2003. O dvě léta později (2005) prošly nákladnou opravou původní dřevěné barokní krovy, byla obnovena tradiční šindelová krytina a vnější fasáda.


prodejno interOd roku 2006 se v zaklenutém přízemí objektu nachází prostorná reprezentační prodejna s celým sortimentem výrobků Ruční papírny, doplňkovým sortimentem potřeb pro výtvarníky a nabídkou značkových moravských vín. Reprezentační prodejna je otevřena celoročně (shodně s otevírací dobou Muzea papíru).
Kontakt
Reprezentační prodejna - interiér
Telefon: 583 285 498
E-mail: prodejna@rpvl­.cz

 

podkroviVe druhém a třetím podlaží objektu se nacházejí galerijní prostory, jejichž působivou atmosféru dotvářejí původní restaurované vazby barokních krovů. V letním období hlavní turistické sezóny zde probíhají krátkodobé výstavy s výtvarnou či regionální tematikou.

Aktuality